Калядкі 2018

Ой калялачкі, бліны- ладачкі. Ой, рана- рана, бліны- ладачкі.
Вы, калядачкі, набліжыцеся,
А каўбасачкі, паніжыцеся.
Мы ж калядкі шанаваць будзем,
Бліны- ладачкі з ранку печ будзем.
Ой вярніцеся, ой прадліцеся .
Такі заклік мы пачулі ў нашай школе напрыканцы дня ў пятніцу. Так-так , святы амаль ужо закончыліся усе, вучні прыступілі да свайго галоўнага абавязку - вучобы, а настрой, па-ранейшаму, святочны. І напярэдані Новага году па старому каляндару, вучні 4 класа разам са сваім класным кіраўніком падрыхтавалі цудоўнае фальклорнае свята "Калядкі". Завітаў на наша свята і наш святар - айцец Вадзім, які павіншаваў усіх прысутных са Святамі Новага года і Раства Хрыстова і падараваў школе "Новы запавет" , прынамсі на беларускай мове. Айцец Вадзім адзначыў, што прошлы 2017 год адзнаменаваўся 500-годдзем беларускага друкарства. Дзеці ў сваю чаргу парадавалі ўсіх песнямі, танцамі, гульнямі, нават печывам, якое прыгатавалі іх бацькі.